Луценко пояснив, як компанія Гонтаревої брала участь у виведенні «грошей Януковича»

Компанія Investment Capital Ukraine (ICU), головою ради директорів якої до 2014 року була голова Національного банку України Валерія Гонтарева,не брала участі у незаконному виведенні коштів за кордон, яке здійснювалось незаконним злочинним угруповання президента-втікача Віктора Януковича.

Таку заяву генпрокурор зробив під час засідання комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони.

За його словами, брокер ICU оформляв лише переведення коштів у цінні папери, а вся інформація про сприяння режиму Януковича є радикальною брехнею.

«ICU нічого не оформляла з виведення коштів, вони виходили злочинним шляхом без будь-яких брокерів. Вони навіть нічого не оформляли щодо введення коштів. Вони оформляли тільки придбання за кошти, розміщених на рахунку «Ощадбанку» та інших банків, емітованих державою Україна цінних паперів, при цьому отримували встановлену законом маржу», – зазначив очільник ГПУ.

Крім того він додав, що ГПУ вивчала роль ICU в оформленні купівлі цінних паперів за відмиті кошти ще до публікації документів у ЗМІ.

«Навесні минулого року ми замовили перевірку ICU з боку Держкомісії з цінних паперів. Згідно з висновками комісії, у діях брокера немає порушень законодавства. Ці матеріали ми передали в експертну інстанцію. Ми чекаємо на результати експертизи», – констатував Луценко.

Нагадаємо, раніше видання Al Jazeera опублікувало результати розслідування, згідно з яким компанія ICU допомагала вивести Януковичу 1,5 мільярда доларів.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *