«Не тільки Крим і Донбас»: Кличко розповів про план Путіна щодо війни в Україні

Президент Росії Володимир Путін, при владі якого Російська Федерація анексувала півострів Крим і почала війну на Донбасі, планував захопити всю Україну, щоб відновити Російську імперію.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в інтерв’ю швейцарській газеті Basellandschaftliche Zeitung.

Росія перебуває на шляху до диктатури. Путін хоче побудувати нову імперію, відновити Російську імперію. Москва хоче не тільки Крим і Донецьк, а й всю країну. Але ми, українці, чітко говоримо: ми не хочемо повертатися у СРСР, ми хочемо бути частиною європейської сім’ї,
– сказав він.

Мер Києва також зазначив реакцію Заходу на анексію Криму.

«Світ бачив, як Росія порушує Будапештський меморандум та ігнорує суверенітет України. Міжнародне співтовариство відповіло санкціями, найважливішим інструментом у політиці», – додав він.

Водночас, Кличко визнав, що ситуацію у Криму і на Донбасі вирішити складно.

«Путін не може здійснити свою мрію про повернення до світової влади без України. Без постачання зброї росіянами, без фінансової підтримки, без путінської пропагандистської машини війна ніколи б не спалахнула», – наголосив київський мер.

Також Кличко зазначив, що майбутній Чемпіонат світу з футболу в Росії буде використовуватися у пропагандистських цілях.

Я говорю з досвіду. Протягом багатьох років існувала справжня «промивка мізків». Людей на сході України ніколи не змушували говорити українською. Це нісенітниця. Після цього несподівано було сказано, що до влади прийшли радикальні націоналісти і з’явилася ненависть до Росії. Також дурниця. Ми не ненавидимо один одного. Як я міг ненавидіти росіян, якщо моя мати росіянка? Якщо я щось ненавиджу, то це уряд, а не народ,
– підкреслив політик.

Нагадаємо, журналіст і телеведучий Євген Кисельов розповів, що Росія не може почати велику війну в Україні, бо у режиму російського президента Володимира Путіна немає ні політичного, ні економічного, ні військового, ні дипломатичного ресурсу для великої війни проти України.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *