Українських зірок-гастролерів у Росії пропонують жорстоко карати

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запропонувала ввести штрафи або кримінальну відповідальність для українських артистів, які гастролюють на території держави-агресора.

Про це йдеться в заяві на сайті Нацради.

Зазначається, що до Нацради часто надходять звернення від громадян, які обурені виступами українських артистів, які активно гастролюють у Російській Федерації.

У Нацраді з цього приводу заявляють, що не мають у цьому питанні ніяких важелів впливу на телерадіостанції, оскільки законодавство України не містить подібних заборон.

Законодавці могли б розглянути і застосувати світову практику щодо впливу на вітчизняних виконавців, які ведуть концертну діяльність у країні, яка визнана агресором. Це можуть бути штрафні санкції або кримінальна відповідальність для них,
– сказано в тексті.

У той же час, телерадіоорганізації могли б бути зобов’язані обмежити участь таких артистів або діячів культури в ефірі на певний період. У такому випадку національний регулятор зможе отримати реальні важелі впливу на мовників.

Тому Нацрада, посилаючись на світову практику, пропонує закріпити законом подібне обмеження.

«Ситуація може бути вирішена тільки в законодавчому полі», – наголошується в заяві.

Нагадаємо, раніше народний депутат України від «Народного фронту» та очільник Комітету ВР з питань культури та духовності Микола Княжицький заявив, що до осіб, які співпрацюють з агресором, варто застосовувати законодавчі інструменти.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *